Покоординирано дејствување против птичјиот грип | Теми на денот | DW | 21.10.2005
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми на денот

Покоординирано дејствување против птичјиот грип

Македонската влада го прифатли планот активности за делување при евентуална епидемија на птичји грип.

default