Позитивни вести | Македонија | DW | 30.03.2008
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Македонија

Позитивни вести

На само некоку дена пред самитот на НАТО сеуште нема решение за спорот околу името. Во неговото решавање се вклучија и европски дипломати. Позитивни вести за Македонија од самитот на ЕУ што се одржа на Брдо кај Крањ.

default

Од средбата на шефовите на дипломатии на ЕУ во Словенија