Поддршка за членство на Македонија во НАТО | Теми на денот | DW | 13.02.2008
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми на денот

Поддршка за членство на Македонија во НАТО

Средба на шефот на македонската дипломатија Антонио Милошоски и американскиот државен секретар Кондолиза Рајс

default

Кондолиза Рајс

САД остануваат најсериозен и најсилен поддржувач на Македонија за добивање покана за членство во НАТО во рамките на Јадранската повелба. Ова го изјави македонскиот министер за надворешни работи Антонио Милошоски по средбата со неговата американска колешка Кондолиза Рајс.