1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Пет загинати во напад на аеродром во САД

Најмалку пет лица загинаа а осум беа ранети, откако напаѓач отвори оган на меѓународниот аеродром Форт Лодердејл, во американската сојузна држава Флорида.

Гледај видео 00:38

Повеќе во Медија центарот

Прочитај го и ова