Партиските препукувања се‘ пожестоки | Македонија | DW | 28.05.2008
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Македонија

Партиските препукувања се‘ пожестоки

Централен предизборен митинг на Коалицијата за европска Македонија - Сонце. Коалицијата вети датум за преговори на Македонија со ЕУ за 6 месеци. Препукувањата на партиите на неколку дена пред изборите - се‘ пожестоки.

default