1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Македонија

Падна договор за претседателот на ДИК

Јован Јосифовски,државен советник во Собранието на Република Македонија е кандидатот за претседател на Државната изборна комисија , според договорот на премиерот и лидер на СДСМ Владо Бучковски и претседателот на ВМРО ДПМНЕ Никола Груевски постигнат синоќа.

ДИК ќе ја води човек од Собранието

ДИК ќе ја води човек од Собранието