Откажан изборот на најуспешни општини | Македонија | DW | 29.07.2008
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Македонија

Откажан изборот на најуспешни општини

За денеска (29.07.08) најавениот свечен избор на најуспешните општини во Македонија, поддржан од ЕУ и Советот на Европа, е откажан. Македонската асоцијација на општини поради случајот „Заев“ е во невообичаена ситуација.

default

Струмица

Струмица, чиј градоначалник е Зоран Заев, на листата на 12-те најуспешни практики во општините се наоѓа поради реконструкцијата и надградбата на градскиот пазар - дело поради кое Заев сега е осомничен дека ја злоупотребил службената положба.