Опозицијата ја критикува дипломатијата | Македонија | DW | 13.02.2008
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Македонија

Опозицијата ја критикува дипломатијата

Лидерот на СДСМ, Радмила Шеќеринска, смета дека дипломатијата предоцна ги сватила заканите на Грција со вето и долго време била изолирана на меѓународната сцена.

default

Радмила Шеќеринска

Дел од експертската јавност во Македонија прашањето на приемот на земјата во НАТО го става во контекст на безбедноста во регионот и решението на косовското прашање и европерспективите на Србија.