Опозицијата да се врати во парламентот | Македонија | DW | 29.07.2008
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Македонија

Опозицијата да се врати во парламентот

Политичкиот дијалог власт-опозиција е во нова фаза на блокада. Невладиниот сектор предупредува дека во земјата постои страв да се критикуваат грешките на владата. ЕУ амбасадорот, Ерван Фуере е загрижен.

default

Средба Боцевски-Фуере на која евроамбасадорот беше јасен

Во услови кога владата има апсолутно мнозинство, треба да се направи се‘ за опозицијата да се врати во парламентот, смета Фуере.

DW.COM