Опасноста од Ирма останува | Сите содржини | DW | 11.09.2017
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Опасноста од Ирма останува

Колкав е обемот на разурнувањето што го предизвика ураганот Ирма сѐ уште не е утврдено. Во сообраќајни несреќи поради невремето загинаа најмалку три лица. Милиони домаќинства се без струја.

Гледај видео 00:47

Прочитај го и ова