Олимпијадата добива на ритам | Теми | DW | 30.07.2012
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Олимпијадата добива на ритам

На Олимписките игри во Лондон паднаа првите светски рекорди. Спектакуларното отворање на Игрите се‘ уште е тема на анализа во британскиот печат. Речиси исчезнаа критиките за високата цена на чинење на Олимпијадата.

слушај аудио 03:01

Слушнете го извештајот од Лондон на Златко Калински!

Аудио и видео прилози на оваа тема