Одбројување пред самитот | Македонија | DW | 31.03.2008
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Македонија

Одбројување пред самитот

Денеска (31.03.2008) нема да има седница на македонскиот парламент околу последниот предлог на медијаторот на ОН, Метју Нимиц за решение на спорот со името. Седница ќе има само доколку е тоа потребно.

default

Во текот на денешниот ден треба да биде одржана и средба на лидерите на најголемите парламентарни партии .