Нов обид за решавање на долгогодишниот спор | Македонија | DW | 13.08.2008
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Македонија

Нов обид за решавање на долгогодишниот спор

Денеска во Њујорк се оддржува нова рунда преговори за надминување на грчко - македонскиот спор околу името којшто трае 17 годишниот.

default

Медијаторот Метју Нимиц