Нов забавен спорт: бабл - фудбал | Сите содржини | DW | 24.02.2014
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Нов забавен спорт: бабл - фудбал

Бабл-фудбалот е вид на спорт кој е во тренд. Горната половина од телото на играчите е во пластична топка, односно меур, па да се даде гол воопшто не е лесно. Тим од Дортмунд ја испроба оваа забавна игра.

Гледај видео 02:03