1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Македонија

Нова рунда преговори во Брисел

Денеска во Брисел почнува нова средба за решавање на грчко – македонскиот спор околу името.

default

Милошоски и Бакојани се среќаваат во Брисел

На средбата меѓу македонскиот министер за наворешни работи Антонио Милошоски и неговата грчка колешка Дора Бакојани, учествува и високиот дипломат од Вашингтон Даниел Фрид. Во Македонија пак продолжуваат интензвините консултации на политичари од власта и опозицијата со странските дипломати.