Нирнбершкиот колбас - деликатес стар 700 години | Сите содржини | DW | 13.11.2013
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Нирнбершкиот колбас - деликатес стар 700 години

Колбасот од Нирнберг е дел од историјата на овој град како и црквата на Свети Зебалд, во чија близина наводно за првпат во 1313 година бил фрлен колбасот на жар.

Гледај видео 02:49
Now live
02:49 минути