Нимиц во Скопје само со идеи | Македонија | DW | 28.06.2008
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Македонија

Нимиц во Скопје само со идеи

Посредникот на ОН во спорот околу името, Метју Нимиц, разговараше со македонскиот државен врв по што најави дека следува долго преговарачко лето.

default

Метју Нимиц пред новинарите во Скопје

Метју Нимиц во Скопје не донесе конкретни предлози. Нема рокови за решение на спорот туку само најава за нови преговори во текот на летото. Посредникот на ОН оцени дека референдум за името е компликуван начин за носење одлуки.

DW.COM