Не само еден ден | Македонија | DW | 08.03.2008
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Македонија

Не само еден ден

„Право на работа - право на заштита при работа“ е мотото на маршот со кој Националниот совет на жени во Македонија се приклучува кон глобалното одбележување на Денот на жената. Како македонската жена гледа на 8-ми март?

default

Ќе бидат подарени многу цвеќиња и парфеми - дали е тоа потребно и доволно?