Независни градоначалници | Сите содржини | DW | 06.11.2017
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Независни градоначалници

Само три општини во Македонија добија градоначалници кои настапија како независни кандидати на локалните избори. Во сите останати предност добија партиските адути.

Гледај видео 00:58