Небеска цена за еден Харли Дејвидсон | Сите содржини | DW | 11.02.2014
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Небеска цена за еден Харли Дејвидсон

„Харли Дејвидсон“, кој го поседувал папата Франциско, беше продаден за сума од 210 илјади евра на аукција во Париз. Во малопродажба овој модел чини меѓу 12 и 15 илјади евра, но овој мотор имаше специјална посвета.

Гледај видео 01:18