Најдобрата менза на светот | Сите содржини | DW | 19.11.2013
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Најдобрата менза на светот

Во мензата на универзитетот Слоу Фуд (Slow Food) во Бра, Италија, покрај шпоретот стојат врвни готвачи. Уметност на приготвување храна по поволни цени за гости кои имаат стручни познавања во оваа сфера.

Гледај видео 02:08
Now live
02:08 минути