Накривен фудбалски терен | Сите содржини | DW | 17.10.2013
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Накривен фудбалски терен

Противниците на клубот од крајниот југозапад на Германија, кога гостуваат во Фрајбург, ги чека едно мало изненадување: на стадионот на ФЦ Фрајбург топката се тркала сама од себе, бидејќи теренот не е рамен.

Гледај видео 02:43