Меѓународен карневал во Прилеп | Македонија | DW | 09.03.2008
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Македонија

Меѓународен карневал во Прилеп

На Прочка во Прилеп се одржува традиционалниот карневал, кој веќе три години има меѓународен карактер.

default

Прилеп