Матурантка со генијален пронајдок | Сите содржини | DW | 14.10.2013
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Матурантка со генијален пронајдок

Се' почесто се случува пилотите да бидат заслепени од ласерски зраци. Антонија Шер има решение - 16-годишната ученичка од Германија создаде стакло за кокпитот кое при удар на ласерски зрак се затемнува.

Гледај видео 02:04