Македонски од прво - про и контра | Македонија | DW | 11.01.2010
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Македонија

Македонски од прво - про и контра

Малите Албанчиња во Македонија треба да го изучуваат македонскиот јазик од прво одделение. Оваа одлука стигна среде учебна година. Отпори се‘ уште има.

default