Македонија загуби од Шеведска | Теми | DW | 11.12.2008
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Македонија загуби од Шеведска

Македонската репрезентација не ја искористи големата шанса и загуби од репрезентацијата на Шведска со 24:23.

default

Македонските ракометарки не го издржаа притисокот на Швеѓанките

На полувремето резултатот беше 13:13, а победникот беше решен кон средината на второто полувреме. Тогаш Швеѓанките успеаја да остварат предност од 21 спрема 17. До крајот на мечот Македонките успеаја само да ја намалат разликата, но не и да го одбегнат поразот. Германската репрезентација, пак, се пласира во полуфиналето.