Лондонскиот сообраќај колабира | Сите содржини | DW | 09.01.2017
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Лондонскиот сообраќај колабира

Поради штрајк на вработените во лондонската подземна железница, транспортот во британскиот главен град се одвива со огромни тешкотии.

Гледај видео 01:02
Now live
01:02 минути