Локални избори 2013 | Македонија | DW | 18.03.2013
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Македонија

Локални избори 2013

Серија прилози на Дојче веле за изборната кампања низ македонските градови.

default

Што очекуваат граѓаните на Македонија од локалните избори? Кои се најгорливите проблеми со кои се соочуваат општините ширум државата? Серија прилози на Дојче веле за изборната кампања низ македонските градови.

DW.COM