Куса средба на државниот врв за името | Македонија | DW | 19.08.2008
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Македонија

Куса средба на државниот врв за името

Сложениот пакет предлози на медијаторот на ОН, Метју Нимиц, за реше ние на спорот околу името, денеска беше разгледан од македонскиот државен врв. Нимиц в четврток доаѓа во посета на Скопје.

default

Од претходната средба на Црвенковски и Груевски со Нимиц во Скопје

Во меѓувреме писмен одговор на писмото на македонскиот премиер, Груевски пристигна од генералниот секретар на ОН, Бан Ки Мун.