1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Кој ќе биде неофицијалниот светски првак во тенис?

Денеска на Вимблдон Шпанецот Рафаел Надал и Србинот Новак Ѓоковиќ ќе го одиграат финалниот меч на турнирот. Тоа ќе биде 28. пресметка меѓу двајцата тенисери.

default

Двајцата во моментов најдобри светски тенисери, актуелниот и идниот број еден, Рафа Надал и Новак Ѓоковиќ, денеска ќе го одиграат финалниот меч на 125. издание на грен-слем турнирот во Вимблдон. Финалето на „неофицијалното светско првенство во тенис“ ќе биде 28. пресметка на Надал и Ѓоковиќ. Шпанецот води со 16:11, но Србинот ги доби четирите дуели оваа година.

Автор: ТТ/СН/миа

Редактор:Симе Недевски