Кој е на фотографијата? | Македонија | DW | 22.11.2010
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Македонија

Кој е на фотографијата?

default

23-годишниот Аргентинец втора година по ред е прогласен за најдобар фудбалер во светот. Напаѓачот на Барселона овојпат победи во трката за престижната титула пред неговите клупски колеги Андрес Ињеста и Чави. Како се вика освојувачот на „Златната топка“ на ФИФА за 2010 година?

Одговорите можете да ги испраќате на адреса: macedoni-quiz@dw-world.de

Награда за претходното прашање

Точниот одговор што го баравме минатата недела гласи Вевчани. Добивме 122 точни одговори, а добитник на наградата ДВД - „Најдоброто од Германија“ е Мартин Каровски од Штип