Кој е на фотографијата? | Панорама | DW | 02.11.2010
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Панорама

Кој е на фотографијата?

default

Тој е новиот шампион во Формула 1. Победи на последната трка во Абу Даби и стана најмладиот шампион во историјата на Формула 1. Роден е во Германија, во Хепенхајм, има 23 години.

Одговорите можете да ги испраќате на адреса: macedoni-quiz@dw-world.de

Награда за претходното прашање

Одговор на претходното прашање: Кој е на фотографијата?, е-Јоргос Папандреу.

Добивме 122 точни одговори, а добитник на ДВД и мауспед со логото на DW е Душко Чапевски.