Конзензус за натамошните чекори | Македонија | DW | 25.02.2008
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Македонија

Конзензус за натамошните чекори

Политичките фактори во Македонија постигнаа консензус за натамошните постапки во спорот со Грција околу името. Детали за стратегијата засега не се откриваат. Експертите сугерираат поагресивна дипломатија.

default