Колекционер на плочи | Сите содржини | DW | 19.02.2014
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Колекционер на плочи

Хајнц-Гинтер Хартиг има 30.000 плочи. Почнал да ги собира во 1960-тите, кога како 12-годишно момче го штедел својот џепарлак за да ја купи омилената музика. Денес куќата му е претесна, па дел од плочите се во музеј.

Гледај видео 02:40