Кока Кола сака да ги ослабне Мексиканците | Сите содржини | DW | 13.08.2013
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Кока Кола сака да ги ослабне Мексиканците

Сѐ повеќе луѓе во светот се дебели. Во Европа се смета дека САД се проблем број еден, но всушност Мексико има најмногу дебели луѓе. Сега со кампања против дебелината почнаа концерни кои не се познати по здрава храна.

Гледај видео 01:39
Now live
01:39 минути