Климата се менува со фатални последици | Сите содржини | DW | 01.10.2013
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Климата се менува со фатални последици

Климатската состојба незапирливо се менува. Во последниот извештај, научниците предупредуваат од зголеменото ниво на морето, топењето на глечерите и зачестените топлотни бранови.

Гледај видео 01:16
Now live
01:16 минути