Киро Глигоров, станици на долгата политичка кариера | Македонија | DW | 02.01.2012
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Македонија

Киро Глигоров, станици на долгата политичка кариера

Почина првиот претседател на независна Македонија Киро Глигоров. 95-годишниот Глигоров починал во својот дом, во сон. Тој беше на чело на државата во клучните моменти кога се одлучуваше иднината на Македонија.

DW.COM

Реакции

Странски реакции