1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Македонија

Како ќе одговори Македонија?

Македонија треба да го соопшти конечниот став околу последниот предлог на медијаторот во спорот со името Метју Нимиц. Дел од експертите и некои новинари сугерираат прифаќање на предлогот „Република Македонија(Скопје)“.

default

Властите во Скопје се под притисок