Како да преминам улица во овој град? | Сите содржини | DW | 03.01.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Како да преминам улица во овој град?

Како изгледа движењето по сараевските улици и користењето на јавниот превоз доколку сте лице со хендикеп? Јасмин Џемичиќ ќе ви ја раскаже неговата секојдневна голгота...

Гледај видео 02:21