Инциденти по протестот во Скопје | Македонија | DW | 28.02.2008
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Македонија

Инциденти по протестот во Скопје

„Македонија, македонски, Македонци“ е мотото под кое во Скопје се одржа протест против промената на уставното име на Македонија и за заштита на македонскиот идентитет. Собирот заврши со инциденти и уапсени.

default

Од вчерашните протести