1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Земјотрес во западна Грција

Земјотрес со јачина од 5,4 степени според Рихтеровата скала е регистриран рано утринава во западна Грција. За сега нема информации за евентуални жртви. Епицентарот бил на 215 километри западно од Атина. Грција е најтрусната држава во Европа.