Запознај го својот град - кореографија на улица | Сите содржини | DW | 16.10.2013
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Запознај го својот град - кореографија на улица

Во својот проект "Bodies in Urban Spaces" австрискиот кореограф Вили Дорнер ги испраќа танчерите во шарени тренерки на паркур низ градовите. Тие со своите тела создаваат скулптури.

Гледај видео 03:27
Now live
03:27 минути