Заеднички кон НАТО и ЕУ | Македонија | DW | 20.12.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Македонија

Заеднички кон НАТО и ЕУ

Македонските политичари со зацврстен став- нема отстапки за уставното име на земјата

default

Црвенковски критикуваше,но повика и на единственост

Македонските политичари го зацврстија ставот околу спорот со името со Грција,нема алтернатива на уставното име.На сметка на вчерашното обраќање на македонскиот претседател Бранко Црвенковски упатени се критики од опозицијата.