Заев пуштен од притвор | Македонија | DW | 03.08.2008
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Македонија

Заев пуштен од притвор

Градоначалникот на Струмица Зоран Заев, утрината беше пуштен од притвор, врз основа на потпишаната аболиција од претседателот Бранко Црвенковски . Заев истакна дека власта максимално вршела притисок врз судството

default

Претседателот Црвенковски со последните потези ја разлути Владата

*