Завршува изборната борба | Теми на денот | DW | 30.05.2008
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми на денот

Завршува изборната борба

Физичка пресметка и на крајот на кампањата во Македонија. Се судриле активисти на ДПА и ДУИ. Претседателот, Бранко Црвенковски и дипломатите повикуваат на мирни и фер избори

default

Претседателот Бранко Црвенковски се огласи и на почетокот и на крајот на кампањата