Заврши 30-от МОТ | Панорама | DW | 11.10.2005
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Панорама

Заврши 30-от МОТ

Љубителите на театарот во Македонија го доживеаја 30-то јубилејно издание на Младиот отворен театар. Типично за фестивалот, тој повторно го разбранува културното живеење во Скопје. За впечатоците, придобивките, но и слабостите, од извештајот на Тони Цифровски.

Сцена од театарска претстава

Сцена од театарска претстава