Заврши 20-тиот Макфест | Панорама | DW | 17.10.2005
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Панорама

Заврши 20-тиот Макфест

Како звучи победничката песна на јубилејниот 20-ти фестивал на забавна музика “Макфест“, на кој во изминатите две децении се зведени 700 песни? Кои се овогодинашните победници и ѕвезди?

default