Електротакси во Хамбург | Сите содржини | DW | 03.12.2013
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Електротакси во Хамбург

Андреас Харниш нечујно вози низ улиците на Хамбург. Тој вози едно од првите, целосно електрични такси возила во Германија. Иако батериите засега издржуваат само куси релации, градот сака натаму да го развива моделот.

Гледај видео 01:48