Европанорама 28.07.2013 | Сите содржини | DW | 28.07.2013
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Европанорама 28.07.2013

Во 60-та Европанорама информираме за протестите во Бугарија. Се протестира и во Венеција за дневниот број на туристи. Со сонцето и ветрот до излез од криза, а со 3Д-печатач до копии на артефакти.

Гледај видео 27:09
Now live
27:09 минути

-