Европанорама 18.08.2013 | Сите содржини | DW | 18.08.2013
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Европанорама 18.08.2013

Се вжештува предизборното лето во Германија. Но канцеларката Меркел се капе во популарноста. Други теми: Косово - амнестија и за криминалци со амин од ЕУ. Рокенрол оџа - живот меѓу Алах и Фреди Меркјури

Гледај видео 26:07